Kaviarne - Bratislavský kraj

Veľa z nás si určite z času na čas vybehne do kaviarne. Či už kvôli skvelej káve, pracovnému stretnutiu alebo si len posedieť s knihou v ruke a cheesecakom v ústach. Preto sme sa rozhodli, zatial formou blogu a neskor Youtubu, inšpirovať vaše budúce výpravy po kaviarnach na Slovensku. V prvom blogu sa pozrieme na kaviarne v Bratislavskom kraji a v nasledujúcom nás čaká Trnava.


Schondorf bio caffe

Ako prvú vám predstavujeme kaviareň Schöndorf bio caffe. Tiché a útulné miesto na  Obchodnej ulici 48 s výbornou kávou a s jednou z najlepších ponúk vegánskych, paleo a bezlepkových koláčikov. Takže pokiaľ ste zástancom tejto filozofie, táto kaviareň vám nebude cudzia. V menu nájdete aj ranajkové menu a ceny sú podľa mňa prijateľné aj pre študentov. Zhrnul by som to tak, že najlepšie je urobiť si o veciach a taktiež o kaviarňach svoj vlastný názor, pretože každý z nás je iný človek a iný zákazník. Prevádzku nájdete na adrese Obchodná 528/48.

Vsledok vyhadvania obrzkov pre dopyt schondorf bio cafe

foto: Refresher.sk


Café Berlinka

Druhou v poradí je Café Berlinka, ktorá by sa dala charakterizovať ako miesto s výnimočnou kávou, úžasným čučoriedkovým cheesecakom a to všetko je doplnené približne 125 ročnou históriou, ktorú cítit už pri vstupe do kaviarne. Zhrnul by som to tak, že keď sa chcete cítiť ako viedenská smotánka, ktorá sem kedysi chodievala a užiť si kvalitnú kávu tak Café Berlinka je pre vás ideálna. Kúsok histórie nájdete na Námestie Ľudovíta Štúra 4.
Vsledok vyhadvania obrzkov pre dopyt cafe berlinka

foto: berlinka.sk


Pán králiček priestor

Prvá pojazdná kaviareň v Bratislave, ktorá začala svoj príbeh písať na 3 kolesách má dnes už "kamennú prevádzku" a vy už nemusíte mať "zajačie úmysli" a môžete si vychutnať poctivú kávu z malých slovenských kaviarní v príjemnej atmosfére na adrese Budovateľská 2, Bratislava
Svisiaci obrzok
foto: Lousy Auber